41 Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate Kyokushin w Katowicach

Dnia 06 kwietnia 2014 roku odbyły się 41 Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate Kyokushin w Katowicach. Dobromiejski Klub Kyokushin Karate reprezentowała Maria Raś, która po ciężkich pojedynkach zdobyła brązowy medal w kat. do 65kg!

W zawodach wzięło udział 125 zawodników z 54 ośrodków. Maria stoczyła 2 pojedynki w eliminacjach, oba z dogrywkami, ale zdecydowanie zwyciężyła w końcówkach walk jednogłośnym wskazaniem wszystkich sędziów. Tym sposobem dostała się do strefy medalowej, gdzie uległa niestety po ciężkiej 3 minutowej rundzie i zajęła ostatecznie trzecie miejsce. Organizacja zawodów była znakomita, tak samo jak poziom walk szczególnie dlatego, że brali w nim udział najlepsi zawodnicy ze wszystkich organizacji kyokushin w Polsce. Warto wspomnieć, że wszystkie przeciwniczki Marii posiadały czarne pasy mistrzowskie oraz tytuły z wcześniejszych Mistrzostw Polski. Tym bardziej wynik senpai Marii cieszy i mobilizuje do pracy przed następnym ważnym startem czyli Mistrzostwami Europy w Warnie w maju tego roku.